TANITMA GENEL MÜDÜRLÜĞÜ

52. ITB Turizm Borsasında Bakanlığımızın Görkemli Katılımı

Dünyanın en büyük turizm buluşması ‘52. ITB Berlin Uluslararası Turizm Borsası’ kapılarını ziyaretçilere açtı. Türkiye’nin 3 bin 79 metrekarelik dev bir stand ile katıldığı fuarda ülkemizin ulusal tanıtım standını Bakan Numan Kurtulmuş açtı.

Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, açılışta yaptığı konuşmada, geçtiğimiz dönemlerde Alman turist sayısında yaşanan düşüşlere değinerek, Türk turizminin yaşadığı kötü günleri artık geride bıraktığını ifade etti.

Kültür ve Turizm Bakanlığınca destinasyon odaklı bir tanıtım anlayışıyla oluşturulan ve Antalya, Ege, İstanbul/Marmara ile Anadolu’nun öne çıkarılacağı 52. ITB Berlin Uluslararası Turizm Borsası’ndaki Türkiye standında, THY ile birlikte, 20 seyahat acentesi, 50 otel, 20 valilik ve 40 birlik, dernek, belediye ile kalkınma ajansı yer alıyor.

Türk Dünyası Kültür Başkenti Kastamonu ile 2018 Truya Yılı tanıtım etkinliklerinin öne çıkartıldığı dev tanıtım standında kurulan sanatçı mahallesinde geleneksel el sanatçılarının çalışmaları ziyaretçilerin ilgisini çekiyor.

  • itb_2018_01.jpg
  • itb_2018_02.jpg
  • itb_2018_03.jpg
  • itb_2018_04.jpg