TANITMA GENEL MÜDÜRLÜĞÜ

Finlandiya’nın En Popüler Buz Hokeyi Takımı İstanbul’da Ağırlandı

FİNLANDİYA’NIN EN POPÜLER BUZ HOKEYİ TAKIMI İSTANBULDA AĞIRLANDI

 

Finlandiya’nın geleneksel ve halen en popüler sporlarından olan buz hokeyi sporu, Finliler nezdinde büyük heyecan, hayranlık ve sevgi duyguları oluşturmaktadır. Bu sebeple, Bakanlığımız ile Finlandiya’nın en önemli buz hokeyi takımı olan Jokerit arasında, ülkemizin Finli vatandaşlar ve takımı başka ülkelerden takip eden diğer taraftarlara ülkemizin tanıtımı amacıyla işbirliği çalışmaları sürdürülmektedir.

Ülkemizin güvenli ülke imajının sağlamlaştırılması ve çeşitli güzelliklerinin tanıtımı amacıyla Jokerit takımı, gazeteciler ve takımın ünlü müzisyen taraftarlarından oluşan bir heyet, 20-23 Nisan 2016 tarihleri arasında İstanbul’da ağırlanmıştır.

Finli heyet ve medya araçları vasıtasıyla takipçilerine, tarihi yarımadanın tarihi değer ve güzellikleri tanıtılmış, Türk Hamamı deneyimi, boğaz turu, golf kulübü ve şehrin cazibe merkezi semtlerine ziyaretler ile şehrin ve insanlarımızın etkin tanıtımı sağlanmıştır. Ayrıca Jokerit Buz Hokeyi takımı ile Milli Buz Hokeyi Takımımız bir dostluk maçı gerçekleştirilmiştir.

  • fin_buz_hokeyi_01.JPG..
  • fin_buz_hokeyi_02.JPG..
  • fin_buz_hokeyi_03.JPG..
  • fin_buz_hokeyi_04.jpg..
  • fin_buz_hokeyi_05.jpg..