TANITMA GENEL MÜDÜRLÜĞÜ

İspanya'da Ülkemizin Tanıtımı

İspanya'nın önemli seyahat dergilerinden Q Traveler Haziran 2013 sayısında Türkiye'yi kapak konusu yaparak 14 sayfasını Türkiye'ye ayırdı.
 
02-06 Mayıs 2013 tarihleri arasında Bakanlığımızca ağırlanan Q Traveler Dergisi yazarları Daniel Prada ve David Bigorra İstanbul ve Mardin'i okurlarına tanıtma fırsatı buldu. İstanbul ve Mardin'in tarihi ve kültürel mekanlarını ziyaret eden seyahat yazarları iki şehrimizden de övgüyle bahsetti.
 
İstanbul için "Avrupa ve Asya Kıtasını eşiz güzelliği ve serin bogaz suları birbirine bağlar.İstabul tarihin ve modern yaşamın birbirini kucakladığı eşsiz bir kent" cümlelerini kullanan Daniel Prada, İstanbul'un gözde tarihi ve kültürel mekanlarını da okuyucularına tanıttı.
 
Mardini'i de ziyaret eden yazarlar şehrin bozulmamış mimari dokusuna hayran kaldılar. Şehir için "Dinlerin ve dillerin şehri. Binlerce yılı aşkın mühteşem mimarisiyle binbirgece masallarını andıran tarihi ve kültürel zenginliklere sahip" tespitinde bulunan Bigorra ve Prada Mardin'in henüz keşfedilmemiş bir mücevher olduğunun altını çizdiler.