TANITMA GENEL MÜDÜRLÜĞÜ

Anjelika Akbar Konseri

 
Kiev Kültür ve Tanıtma Müşavirliği tarafından 12 Mart 2013 tarihinde Ukrayna’nın Başkenti Kiev’de organize edilen  Anjelika Akbar konseri büyük beğeni topladı. 
 
Türk turizm şirketlerinin de katkı verdiği konsere; büyükelçiler, yabancı misyon şefleri, akademisyenler, Türk Ukrayna İşadamları Derneği (TUİD), Türkiye Ukrayna Sanayiciler ve İşadamları Birliği (TUSİB), Türk üniversite öğrencileri ve çok sayıda Ukraynalı sanatsever katıldı.   Sanatçı Klasik Türk bestecilerin eserleri yanında kendi bestelerini de çalarak seyirciyi adeta mest ederken, konser boyunca sahne gerisinde Türkiye’nin tarihi ve turistik mekanlarından görüntüler yansıtıldı.
 
 “İçimdeki Türkiye” kitabında Türkiye’deki yaşamını kaleme alan,  albümleri ile ilgi odağı haline gelen Ukrayna asıllı sanatçı, eserleri ile olduğu kadar canlı performansı sayesinde de Türkiye ve Ukrayna arasındaki ikili ilişkilerin kültür alanında da gelişimine Müşavirliğimiz aracılığı ile katkıda bulundu. Konser sırasında duygulu bir konuşma yapan AKBAR, Türk bestecilerinin eserlerini kendi yorumu ve uyarlamaları ile Ukraynalı seyirciyle paylaşmanın sevincini yaşadığını belirterek seyircinin eserlerini beğendiğini görmekten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. 
 
Piyanist Anjelika Akbar kendi eserlerinin yanı sıra; Bach, Mozart, İgor Shamo, İlhan Baran, Astor Piazzolla, Özhan Eren, Cemal Reşit Rey, Ali Damar, Âşık Veysel ve Ulvi Cemal Erkan gibi Türk ve yabancı bestekârların eserlerini icra etti.