TANITMA GENEL MÜDÜRLÜĞÜ

Belçika'da Ülkemizin Tanıtımı

 
Belçika Devlet Kanalı RTBF TV'de yayınlanan gezi programı için Antalya ve Alanya'yı tanıtan 21 dakikalık film hazırlandı.
 
Sunuculuğunu Guy LEMAIRE'ın üstlendiği gezi programı Tanıtma Genel Müdürlüğü koordinasyonunda, Brüksel Kültür ve Tanıtma Müşavirliğimiz, Antalya-Alanya ALTID Başkanı Gülçin GÜNER ve sektör temsilcilerinin katkılarıyla gerçekleştirildi.
 
Antalya ve Alanya'nın tarihi, doğal ve kültürel güzelliklerinin konu edildiği programda Türkiye ile ilgili şu sözlere yer verildi:
Akdeniz’de, kayalıkların eteğinde bir şehirdir Alanya. Kontrollü ve yükselen bir turizm ile Alanya yıldan yıla büyüme göstermiştir. Tarımsal alanda hâkimiyeti portakal ve limon ağaçları sağlasa da, eğlence sektöründe ilçe önemli bir yere sahip. Büyük bir konaklama ağını bünyesinde bulunduran Alanya misafirperverliğin de zirvesindedir. Deniz turizminin bütün özelliklerini bünyesinde bulunduran Alanya yılın 300 günü güneşlidir – özellikle yıl boyunca sıcak bir hava hakim – aynı zamanda zengin antik bir tarihin etkileyici kalıntılarını, diğer bir yandan ise büyüleyici jeolojik yapıların (mağara ve kanyon) harika manzarasını sunmaktadır. Bu turizm zenginliklerini görebilmek için tur seferleri mevcuttur. 
 
9 Aralık 2012'nin ardından 11 ve 15 Aralık 2012 tarihlerinde tekrar yayınlanan program, ayrıca RTBF TV'nin internet sitesinde ve facebook adresinde de yayınlanıyor. Aşağıda yayınlanan program ile ilgili kısa bir tanıtım filmine yer verdik. Programın uzun versiyonu www.rtbf.be/envoyage adresinden izlenebilir.