TANITMA GENEL MÜDÜRLÜĞÜ

WTM Latin Amerika Fuarı’nda Türkiye Standına Yoğun İlgi

Brezilya ve Latin Amerika Pazarındaki Gelişmeler Umut Veriyor

Latin Amerika’nın en büyük turizm fuarı olan WTM Latin Amerika Fuarı’na Türkiye güçlü bir şekilde katılım sağlıyor. 200 metrekare olan Kültür ve Turizm Bakanlığı standında Türkiye’den 15 seyahat acentesi, konaklama tesisi ve meslek birlikleri temsilcileri katılıyor. Sadece profesyonellere açık olan WTM Latin Amerika Fuarında hat ve ebru gibi geleneksel Türk sanatları ile Türk mutfağının seçkin örnekleri de ziyaretçilerin beğenisine sunuldu.

Fuara Bakanlık temsilcisi olarak katılan Tanıtma Genel Müdür Yardımcısı Ahmet TEMURCİ, Brezilyanın Güney Amerika’da Türkiye’nin en büyük ticari partneri ve stratejik ortağı olduğunu, Türkiye’nin Brezilya ve Latin Amerika turizm pazarını Bakanlığımızın pazarı çeşitlendirme stratejisi çerçevesinde değerlendirdiklerini, bu pazardan Türkiye’ye olan ziyaretçi sayısını arttırmak için sürdürülebilir tanıtım ve pazarlama faaliyetleri planladıklarını, 2017 yılı sonu itibariyle Brezilya’dan gelen ziyaretçi sayısında yüzde 17’ lik bir artış söz konusu olduğunu, bu yılın ilk iki ayında ise artış oranının tüm Latin Amerika pazarı için yaklaşık yüzde 50 seviyesinde olduğunu belirtti.

Brezilya Pazarında Türkiye’ye yönelik operasyonları bulunan tur operatörleri ile görüşmeler gerçekleştiren Ahmet TEMURCİ, tur operatörlerinin Türkiye satışlarından oldukça memnun olduklarını, özellikle müşteri memnuniyeti konusunda Türkiye’nin çok güçlü bir konumda olduğunu belirttiklerini sözlerine ekledi. TEMURCİ, Bakanlık olarak bu pazarda tanıtım ve pazarlama faaliyetlerini arttıracaklarını ve bir plan dâhilinde bunları sektörle birlikte yürüteceklerini, Brezilya ile Türkiye arasındaki ilişkilerin 160. Yıldönümü olması münasebetiyle 6 Nisan’da Sao Paulo’da Bakanlık tarafından Türk Filmleri Festivali’nin açılışını gerçekleştireceklerini ifade etti. Karşılıklı sektörel ilişkileri geliştirmek amacıyla Brezilya Tur Operatörleri Birliği (BRAZTOA) Başkanı Andre Lima ile bir görüşme gerçekleştiren Ahmet TEMURCİ, Brezilya ve Türkiye turizm sektörü arasındaki ilişkileri geliştirmek ve derinleştirmeye ihtiyaç duyulduğunu, sektörümüzle Brezilya sektörünün daha yakın temas içinde kalarak iletişimi güçlendirmesi için belirli adımların atılması gerektiğini söyledi.

  • wtm_2018_01.JPG
  • wtm_2018_02.JPG
  • wtm_2018_03.JPG
  • wtm_2018_04.JPG
  • wtm_2018_05.JPG
  • wtm_2018_06.JPG
  • wtm_2018_07.JPG
  • wtm_2018_08.JPG
  • wtm_2018_09.JPG