TANITMA GENEL MÜDÜRLÜĞÜ

25. MOSKOVA ULUSLARARASI SEYAHAT VE TURİZM FUARI (MITT)

Dünyanın en büyük ilk 5 turizm fuarı içerisinde yer alan MITT- Moskova Uluslararası Seyahat ve Turizm Fuarı 25. kez kapılarını açtı

1.254 m2’lik alanı ile fuarın en büyük standı olan Türkiye standımız Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş’un katılımı ile ziyarete açıldı. Ağırlıklı olarak kitle turizmine yönelik olan fuar, kültür, kış ve sağlık turizmine yönelik etkinliklere de sahne olmaktadır.

Geçtiğimiz yıllardan farklı olarak, Bakanlığımızca benimsenen destinasyon tanıtımı ve pazarlama yaklaşımından hareketle, Bakanlığımız standında bölge ve destinasyon tanıtımı ön planda tutulmuş ve Türkiye standı 2018 yılında ilk kez; Antalya, Ege Bölgesi, Anadolu, İstanbul, Bakanlık standı ve UNESCO sergi alanı ile THY standı olmak üzere toplam 7 bölgesel adadan oluşmuştur.

Fuarda bu yıl, Türk Hava Yolları ile birlikte, 29 sektör kuruluşu ile 12 özel işletmenin Bakanlığımız stantlarında yer aldı.

“UNESCO Dünya Miras Listesi’nde Türkiye” konulu bir serginin yer aldığı fuarda, Klasik Türk Müziği dinletisi ile ziyaretçilerin ilgisi çekildi.

  • mitt_2018_01.jpg
  • mitt_2018_02.jpg
  • mitt_2018_03.jpg