TANITMA GENEL MÜDÜRLÜĞÜ

2018 Utrecht Turizm Fuarı

09-14 Ocak 2018 tarihleri arasında Hollanda’da 48.’si düzenlenecek olan Utrecht Turizm Fuarı’na Bakanlığımızca kamu/özel sektör işbirliği çerçevesinde toplam 652 m2’lik bir stant alanı ile katılım sağlanıyor.

2017 yılında ülkeler, destinasyonlar, çeşitli seyahat organizasyonları ve firmalardan katılımcıların yer aldığı fuarı 109.000 kişi ziyaret etmiş olup anılan fuar Bakanlığımızca yurtdışında katılım sağlanan 7 büyük turizm fuarı arasında yer almaktadır. Utrecht Turizm Fuarı sektör kuruluşlarını, tüketicileri, tur operatörlerini ve seyahat acentalarını bir araya getiren önemli bir tanıtım organizasyonudur.

Geçtiğimiz yıllardan farklı olarak, Bakanlığımızca benimsenen destinasyon tanıtımı ve pazarlama yaklaşımından hareketle, Bakanlığımız standında bölge ve destinasyon tanıtımı ön planda tutulmuş ve Türkiye standı 4 bölgesel adadan oluşmuştur. Bu yaklaşımla, her standın kendi bölgesini temsil etmesi amaçlanmıştır.

Fuarda bu yıl, Türk Hava Yolları ile birlikte, 20 sektör kuruluşu ile 26 özel işletme Bakanlığımız stantlarında yer almıştır. Stantlarımızda, ağırlıklı olarak Antalya ilindeki oteller ile Antalya, Muğla, İzmir, Çanakkale, Denizli, İstanbul, Kapadokya, Kayseri ve Bursa destinasyonları yer almıştır.

Fuarın açılış günü; Türk mutfağından örneklerin yer verildiği resepsiyona, Kültür ve Turizm Bakanlığı Müsteşarı Ömer ARISOY, Tanıtma Genel Müdürü İrfan ÖNAL ve Tanıtma Genel Müdür Yardımcısı Ahmet TEMURCİ ile Hollanda turizm sektörü kuruluşları temsilcileri, tur operatörleri ve medya mensupları da katılım sağlayarak; pazar durumunu ve eğilimleri tartışma, işbirliği imkânlarını değerlendirme fırsatı bulmuşlardır.

6 gün sürecek fuar sırasında; fuar alanı ana girişinde dev billboard ve flamalarda Türkiye reklamları,“UNESCO Dünya Miras Listesi’nde Türkiye” konulu bir sergi, el sanatları icrası (ebru ve çömlek yapımı), Maraş dondurması ve simit ikramı vb. etkinlikler gerçekleştirilecek olup Bakanlığımızca özel olarak hazırlanan tanıtım broşürlerimiz Hollandalı tüketicilerin beğenisine sunulacaktır.

  • 2018 UTRECHT TURİZM FUARI
  • 2018 UTRECHT TURİZM FUARI
  • 2018 UTRECHT TURİZM FUARI
  • 2018 UTRECHT TURİZM FUARI
  • 2018 UTRECHT TURİZM FUARI