TANITMA GENEL MÜDÜRLÜĞÜ

TT VARŞOVA TURİZM FUARI

23-25 Kasım 2017 tarihleri arasında Polonya’nın başkenti Varşova’da düzenlenen TT Varşova Turizm Fuarı’na Bakanlığımızca kamu/özel sektör işbirliği çerçevesinde 250 m2’lik bir stant alanı ile katılım sağlanmıştır.

2016 yılında ülkeler, destinasyonlar, çeşitli seyahat organizasyonları ve firmalardan oluşan katılımcıların yer aldığı Varşova Turizm Fuarı’nı 20.000 kişi ziyaret etmiş olup anılan fuar Bakanlığımızca yurtdışında katılım sağlanan önemli turizm fuarları arasında yer almaktadır. 

Fuarda bu yıl, Bakanlığımız standında Türk Hava Yolları ile birlikte; 6 sektör kuruluşu ile 7 özel işletmeye yer verilmiştir. 

Fuarın açılış günü ülkemiz standında Türk mutfağından örneklerin yer verildiği resepsiyona, Bakanlığımızı temsilen Tanıtma Genel Müdür Yardımcısı Ahmet TEMURCİ ile Polonya turizm sektör kuruluşları temsilcileri, tur operatörleri ve medya mensupları da katılım sağlayarak; pazar durumunu, eğilimler ve trendleri tartışma ve işbirliği imkânlarını değerlendirme fırsatı bulmuşlardır.

Üç gün süren fuar sırasında; standımızda Polonyalı katılımcı ve ziyaretçilere ülkemizin tarihi, kültürel ve turistik değerleri hakkında bilgilendirici bir sunum yapılmış, Polonezköy’ün kuruluşunun 175. Yıldönümü vesilesiyle bir Polonezköy sergisi düzenlenmiştir. Ayrıca; Aphrodisias Arkeolojik Alanı’nın Polonya’nın Krakow şehrinde yapılan toplantı neticesinde UNESCO Dünya Miras Listesi’ne girmesi vesilesiyle adı geçen arkeolojik alana standımızda özel bir yer ayrılmış, ziyaretçilere bilgilendirici Aphrodisias broşürleri dağıtılmış ve  “Wiadomoscy Turistcny” ve “Business Traveller” isimli önemli dergilerde Aphrodisisas reklamı yer almıştır.


  • TT Varşova Fuarı
  • TT Varşova Fuarı
  • TT Varşova Fuarı