TANITMA GENEL MÜDÜRLÜĞÜ
  • Neredeyim :

3. Ulusal Fotoğraf Yarışması

Tanıtma 3. Ulusal Fotoğraf Yarışması (2016)

Alternatif Turizm Afis¸.jpgKültür ve Turizm Bakanlığı Tanıtma Genel Müdürlüğü tarafından 2016 yılında Dört Mevsim Turizm” sloganı ile  Ulusal Fotoğraf Yarışmasının üçüncüsü düzenlenmiştir.

Türkiye’nin dört mevsime yayılan doğal, tarihsel ve kültürel turizm çeşitliliğini (yaz, kış, termal, golf, yat, kongre, yayla, akarsu-rafting, dağcılık, hava sporları, ipek yolu, inanç turizmi, kuş gözlem, mağara, su altı dalış, gastronomi vb. alternatif turizm ürünlerimiz) içeren “Dört Mevsim Turizm” temalı fotoğraflar katılacaktır.

Dünya turizminin yeni tercih ve eğilimleri; ülkemizde de deniz, güneş ve kuma dayalı mevsimsel turizm beraberinde, turizm ürünlerimizin çeşitliğinin tanıtılması ve uluslararası turizm pazarına sunulmasını gerekli kılmaktadır. Katılımcıların doğal, kültürel, turistik değerlerimizi konu alan fotoğrafları ile ülkemizde dört mevsim sürdürülebilir turizme katkı sunmaları beklenmektedir. Bu bağlamda, ülkemizin engin turizm potansiyelinin bütün yönleriyle ortaya konulması amaçlanmaktadır.

Yarışma Şartnamesi için tıklayınız.

Sonuçlar için tıklayınız.