TANITMA GENEL MÜDÜRLÜĞÜ

Akyaka Kiteboarding Şampiyonası

2017 Dünya Kiteboarding Ligi’nin Türkiye ayağı 05-08 Ekim 2017 tarihleri arasında Muğla, Akyaka’da gerçekleştirilmektedir.

19 ülkeden 86 yarışmacının katılacağı söz konusu etkinlik sırasında, ülkemizin görünürlüğünün arttırılması amacıyla Dünya Kiteboarding Ligi yetkilileri ve Bakanlığımız arasında bir tanıtım işbirliği yapılmıştır. Bu kapsamda; logomuz tüm etkinlik alanında, reklam ve röportaj panolarında, yarışmacı tişörtleri, sörf tahtaları vb. birçok noktada yer alacak ve Akyaka etkinliğin isim hakkına sahip olacaktır.

Ayrıca, World Kiteboarding Ligi Şampiyonası, dünya genelinde bir çok ülkede önemli kanallarda canlı yayınlanacak olup canlı yayın aralarında tanıtım filmimiz gösterilecektir.

Dünyada giderek yaygınlaşan ve paraşüt yardımıyla gerçekleştirilen bir rüzgar sörfü olan Kiteboarding sporu için Akyaka’nın Çınar Plajı karaya doğru esen rüzgarları ve sığ denizi ile en ideal şartları sunmaktadır. KiteBoarding Dünya Ligi’nin Türkiye ayağının bu alanda gelecek vaat eden Akyaka yöresinde gerçekleştirilecek olması yörenin gelişimi, bir dünya markasına haline gelmesi ve ülkemizin alternatif turizm olanakların tanıtılması açısından önemli bir fırsat olacaktır. 

  • Akyaka Kiteboarding Şampiyonası
  • Akyaka Kiteboarding Şampiyonası
  • Akyaka Kiteboarding Şampiyonası