TANITMA GENEL MÜDÜRLÜĞÜ

Matka Fuarı 2017

Matka 2017 Uluslararası Seyahat ve Turizm Fuarı

Kuzey Avrupa’nın en önemli turizm fuarı olan Matka 2017 Uluslararası Seyahat ve Turizm Fuarı’na ülkemizi temsilen partner ülke statüsünde katılım sağlandı.  Uluslararası Turizm Fuarı, 19-22 Ocak 2017 tarihleri arasında Finlandiya’nın başkenti Helsinki'de gerçekleştirildi.

İlk verilere göre, 85 ülkenin temsil edildiği fuarı, 71.000 Fin vatandaşı ziyaret etti. Fuar katılımımızın ülkemiz tanıtımı için en verimli ölçüde planlanabilmesini teminen öncelikle partner ülke statümüzün en faydalı şekilde değerlendirilebilmesi amaçlandı. Bu doğrultuda 01 Ocak – 22 Ocak tarihleri arasında fuar alanı bayraklarımızla donatıldı. Dev posterler ve dijital reklamlar da yoğun olarak kullanılarak etkili bir görünürlük elde edildi.

Fuarın açılış töreni kapsamında; ülkemizin tanıtımı için planlanan etkinliklerden açılış resepsiyonu, halk dansı performansları, uygulamalı ebru ve tezhip sanatı sunumları gerçekleştirildi. Türk mutfağının tanıtımı amacıyla ziyaretçilere gözleme ikram edildi. Fuar müddetince devam eden bu uygulamalar ile renklenen standımıza yoğun ilgi gösterilmesi sağlandı.

Ayrıca  ünlü yazar Reeta Paakkinen, Everest’e tırmanan ilk Fin kadın Carina Raiha ve ünlü TV programcısı Sampo Marjamaa’nın Türkiye sunumlarının yanı sıra Türkiye fotoğraflarından oluşan bir fotoğraf sergisi de fuar ziyaretçilerine sunuldu.

Türkiye'den 20’ye yakın turizm profesyonelinin tanıtım yaptığı ve işbirliği bağlantıları çalışmaları gerçekleştirdiği bu etkinlik çerçevesinde Bakanlığımız standı, fuarın hem en büyük hem de en yoğun ilgi çeken merkezi haline geldi.

  • Matka Fuarı 2017
  • Matka Fuarı 2017
  • Matka Fuarı 2017
  • Matka Fuarı 2017
  • Matka Fuarı 2017