TANITMA GENEL MÜDÜRLÜĞÜ

Evim Türkiye – Vizördeki Lezzetler Fotoğraf Sergisi (23 Şubat 2016 Saat: 18:30 CerModern)

“Evim Türkiye – Vizördeki Lezzetler” adlı fotoğraf sergisi 23 Şubat Salı günü Ankara’lı sanatseverlerle buluşuyor.

Tanıtımda sürdürülebilir bir marka değeri oluşturma hedefiyle Tanıtma Genel Müdürlüğü’nce yürütülen imaj kampanyalarına farkındalık yaratmak, marka değerlerimizden yola çıkarak da fotoğraf sanatını desteklemek amacıyla 2015 yılında açılan Tanıtma Genel Müdürlüğü II. Ulusal Fotoğraf Yarışması’nın teması; sosyal medya kampanyalarının alt bölümlerinden, “Ev Yapımı” olarak belirlendi.

Katılımcılar, yeme-içme, mutfak kültürü ve gastronomi” genel temaları altında;Türk mutfağının asırlık geleneklerini, pişirme tekniklerini, zengin sofra sunumlarını, coğrafi bölgelerin simgesi haline gelmiş yerel malzemelerini ve onların üretim süreçlerini, geleneği aktaran usta şefleri, farklı bir stille yeniden yorumlayan genç yetenekler ile sadece Türkiye’de bulunabilecek lezzetleri her açıdan ele almaya ve fotoğraf üretimleriyle “Türkiye'nin tanıtım elçileri” olmaya davet edildi.

Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu işbirliğiyle gerçekleştirilen yarışma sonucunda toplam 2095 dijital fotoğraf arasından ödül ve sergilemeye değer bulunan 83 fotoğraf, köklü mutfak değerlerimizin ve geleneklerimizin geçmişten modern zamanlara geçirmekte oldukları değişimlere görsel bir bakış sunmaktadır.

Sergi açılışı: 23 Şubat 2016 Saat: 18:30

Sergi, 23 Şubat – 06 Mart 2016 tarihleri arasında CerModern’de (Altınsoy Cad. No:3 Sıhhiye/ANKARA) görülebilecek.