TANITMA GENEL MÜDÜRLÜĞÜ

Philoxenia Uluslararası Turizm Fuarı "Onur Ödülü"

31. PHİLOXENİA ULUSLARARASI TURİZM FUARI

SELANİK/YUNANİSTAN

12-15 KASIM 2015

Yunanistan’ın ikinci büyük kenti Selanik şehrinde 12-15 Kasım 2015 tarihleri arasında gerçekleştirilen 31. Philoxenia Uluslararası Turizm Fuarına Atina Kültür ve Tanıtma Müşavirliğimizce 128 metrekare büyüklüğündeki stant alanı ile katılım sağlanmış ve ülkemiz standı fuar alanındaki en büyük stant olarak ziyaretçilerden büyük ilgi görmüştür. TÜRSAB, TUROB, Türk Hava Yolları, Trabzon İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Çanakkale İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü (ÇATOD ile birlikte), Bursa Kültür ve Tanıtma Birliği, Pegasus Hava Yolları, EMMIT ve çeşitli seyahat acentası ve otellere standımızda yer verilmiştir.

Philoxenia Fuarı’nın açılışını gerçekleştiren Yunanistan Turizm Bakan Vekili Elena Koundura ile Makedonya ve Trakya Bakan Vekili Maria Kollia standımızı ziyaret etmiş, kendilerine hediyeler takdim edilmiştir.

Fuarın açılısı öncesinde Müşavirliğimizce standımızda verilen kokteyle Selanik Başkonsolosu Orhan Yalman Okan’ın yanı sıra Selanik Yerel Yönetimi ve Bölgesel Yönetimi, turizm profesyonelleri, basın kuruluşları ve diğer stantlardan yoğun bir katılım olmuştur.

Fuar boyunca standımızda Türk el sanatlarının tanıtılması amacıyla ebru sanatçısı Nur Gökalp ve cam üfleme sanatçısı Harun Veysel Gümüş performanslar gerçekleştirmiş, standımızı ziyaret eden kişilere el sanatlarını deneme şansı tanımaları ziyaretçilerden olumlu tepkiler almıştır.

Ayrıca fuar boyunca dev ekranlarda gösterilen “Turkey Home” filmlerimiz, çeşitli destinasyonlarımıza ait broşürler ile ülkemiz tanıtımı gerçekleştirilmiş; logolu tişört, bez çanta ve flash bellek dağıtılmasının yanında dilek ağacı çekilişi ile ziyaretçilerin ilgisi önemli oranda artmıştır.

Çeşitli yayın organlarına verilen röpartajlar ile Türkiye-Yunanistan arasındaki turizm ilişkileri ve Müşavirlik çalışmaları hakkında bilgi verilmiştir.

Standımıza Onur Ödülü

Bu yıl en büyük alanda yer alan ve ziyaretçilerden yoğun ilgi gören Bakanlığımız standı Helexpo Fuar İdaresi tarafından “Onur Ödülü’ne layık görülmüştür.
 
  • ekip
  • odul_ve_bayraklar
  • odul
  • stand