TANITMA GENEL MÜDÜRLÜĞÜ

Traveltip'in Haziran-Temmuz Sayısı Kapağında "İstanbul" Yer Aldı

Bakanlığımız yurt dışı teşkilatının gerçekleştirdiği çalışmalar neticesinde, İsviçre’nin tüketiciye yönelik en önemli seyahat dergilerinden biri olan Traveltip’in (Tirajı: 115.000) Haziran-Temmuz sayısının kapağında İstanbul, “Kız Kulesi” ile  yer almıştır.
 

Derginin ana konusu olan Türkiye ile ilgili olarak beş sayfalık bir makale yayımlanmıştır. Seyahat eğilimleri ve destinasyonlar konusunda ilginç haberler üzerine yoğunlaşan dergide yayımlanan “Türkiye” konulu makalede, ülkemiz ile ilgili bir çok alanda bilgi verilmekte, ülkemizin turizm çeşitliliği ve aktif turizm imkanları üzerine önemli vurgular yapılmaktadır.

Bu bağlamda ülkemizin işaretli ve yüksek kalitede trekking/yürüyüş yollarına dikkat çekilmiş ve bisiklet turizmi konusundaki gelişmelere yer verilmiştir. Ayrıca Antalya bölgesinde hizmete sunulan dağ ve yarış bisikleti kiralama imkanlarına değinilerek, Marmaris bölgesinde geliştirilen bisiklet rotalarından da ayrıntılı bir şekilde bahsedilmiştir . Söz konusu makalede ülkemizin kültürel ve tarihi zenginliklerine de kısaca yer verilmiş ve İstanbul’un farklı turizm değerlerine değinilmiştir.

  • traveltip kapak
  • traveltip ilk sayfa
  • traveltip dördüncü sayfa