TANITMA GENEL MÜDÜRLÜĞÜ

İsviçre Seyahat Yazarları Birliği Toplantısı

1974 Yılında kurulan ve ülkelerinde seyahat hareketlerinde söz sahibi olan İsviçre Seyahat Yazarları Birliğinin (ASSET), her yıl farklı ülkelerde gerçekleştirdiği Genel Kurul Toplantısı 28 Mayıs 2015 Çarşamba günü Balıkesir’in Edremit ilçesinde gerçekleşmiştir.

Bu sene Balıkesir’in Edremit ilçesinde gerçekleştirilen kongre kapsamında İsviçreli seyahat yazarları Balıkesir’in turizm potansiyelini; başta Kaz dağları olmak üzere doğal güzellikleri, gastronomi, dağ ve doğa turizmi, eko turizm ve açık hava sporları imkanlarını keşfetmeleri amacıyla 27-31 Mayıs 2015 tarihleri arasında tarihi ve doğal güzelliklere sahip destinasyonlarında Genel Müdürlüğümüzce ağırlanmışlardır.

Kongre akşamında gerçekleşen gala yemeğinde Tanıtma Genel Müdür Yardımcısı Dr. Cengiz AYDIN bir konuşma yaparak, İsviçreli seyahat yazarlarını ülkemizde ağırlamaktan duydukları memnuniyeti dile getirmiş olup, Genel Müdürlüğümüzce gerçekleştirilen reklam ve özel etkinlikler ile 2014 yılında 400bin rakamına ulaşan İsviçreli ziyaretçi sayısının bu sene ve önümüzdeki yıllarda daha da yüksek rakamlara çıkmasının beklendiğini ifade etmiştir.

 

  • ASSET1
  • ASSET2